1 / 100 könyv. 1% kész!

szombat, november 21, 2020

Erin Watt: Igazán szerelem

 

A nagy tanulások közepette kellett valami laza, valami limonádé, valami aranyos. Valami, ami kikapcsol, nem kell rajta sokat agyalni, csak sodor az árral.

Erin Watt tökéletes választásnak bizonyult. Még semmit sem olvastam az írótól, bár már szemezgettem a Royal sorozatával is, nem tudom, miért, pedig nem olvastam arról a sorozatról jó értékeléseket, de valahogy vonz. Ezért inkább az egykötetes Igazán szerelemmel kezdtem.

A sztori akár elcsépeltnek is mondható (bár én lévén nem vagyok romantikus limonádé rajongó, nem sok ilyet olvastam, láttam filmen): egy popsztárocska mellé álbarátnőt állítanak, hogy a média szemében felhúzzák sztárunkat. Ebből pedig egy sor érdekes szituáció, majd igazi románc, félreértések, veszekedések és botrányok kerekednek.

Kimondottan tetszett, hogy kétszemszöges volt a sztori, szeretem, amikor mindkét szemszöget megismerhetjük, főleg egy romantikus regény esetében. S bár Oak karaktere a tipikus beképzelt, nehéz családi háttérrel rendelkező híresség, aki átéli a sztárság árnyoldalát, nem lett olyan karizmatikus és ellenállhatatlan személyiség, a saját szemszög mégis mélyebb vonulatot adott neki. 

Vaughn - ettől a névtől bár a falra másztam - szerethető karakternek bizonyult, és mélyebb, tragikusabb hátteret kapva érdekesen illeszkedett a kiégett popsztár mellé. A kettejük párosa egy szórakoztató elegyet adott, ami kezdetben bár inkább idegesített Oak beképzelt személyisége miatt, de amint kezdtek egymásra találni, jobban megszerettem a párost, mint hittem volna.

Kedves kis történet volt, kicsit a Los Angeles-i tündérmese jutott róla eszembe, amit úgy szerettem régen. Könnyed sztori, mégis nehezebb témákba is belekóstol, szóval mégsem mese-habbal. Talán mást is előveszek majd Erin Watt-tól, ha valami könnyedre vágyom.

Köszönöm szépen a könyv élményét a Könyvmolyképző Kiadónak!

Erin Watt: Igazán szerelem
Értékelésem: Tetszett
Borító: 5/5
Kedvenc szereplő: -
Megjelent: 2017
Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
Oldalszám: 448
Eredeti címWhen It's Real
Műfaj: new adult, romantikus



péntek, november 20, 2020

Michelle Hodkin: Mara Dyer végzete

 

Egy újabb sorozat - trilógia - zárul le. A Mara Dyer hármaskötet rejtélyek között, sejtelmesen, feszültséggel telve kezdődött. A horror elemeivel játszott, atmoszférájában megteremtett egy sötét hangulatot, ami különlegessé tette az amúgy átlagos karaktereket.

A második kötetben már látszott, mire is megy ki a játék, a természetfeletti, horrorisztikus homályt felváltotta a szuperképességekkel rendelkező fiatalok gyülekezete, ami manapság már lerágott csontnak minősül az ifjúsági irodalomban, s féltem, hogy ez a sztori és az atmoszféra rovására fog menni.

A harmadik kötetben minden kérdésre választ akartam kapni, és részint kaptam is. Még mindig tetszett az ifjúsági regényhez képest nyers ábrázolásmód, néha úgy éreztem, azon kívül, hogy fiatalokról szól, nem biztos, hogy annyira ifjúsági kategória ez.

Több dologban is csalódnom kellett azonban. Abba már belenyugodtam, hogy X-Menbe csapunk át, bár a fiatalok a nagyvilág ellen felállás gyermekinek mondható, főleg mikor a cselekmény olyannyira mellőz mindennemű felnőtt jelenlétet, mint Hodkin trilógiájában. Az még kiábrándítóbb, ha az a pár felnőtt karakter is fekete-fehér alapon működik, és nincsenek kidolgozva.

A nagy függöny mögötti személy, aki a szálakat mozgatta, végül sok hűhó volt semmiért. Az abszolút gonosz karakterektől mindig is a falra másztam, nincs ilyen. Minden árnyalt, semmi sem fekete vagy fehér.

Az előző életes szál kimondottan tetszett, egy pluszt adott a sztorinak, és igazán sok kérdésre választ kaptunk, kíváncsi voltam, hogy simulnak el a szálak, részint sikerült is mindent a helyére rakni, bár érzek néhol hiányosságokat.

Amint már az előző értékeléseimben is írtam, a Mara Dyer trilógia hangulatában nagyon erős, de szereplőiben már nem annyira. Valahogy a három kötet alatt nem éreztem nagy karakterfejlődést, Mara ugyanolyan kislány maradt, mint volt. A sorozat eleje sokkal nagyobb hatással volt rám, mint a vége. Ennek ellenére örülök, hogy elolvastam.

Köszönöm szépen a könyv élményét a Könyvmolyképző Kiadónak!


Michelle Hodkin: Mara Dyer végzete
Értékelésem: Tetszett
Borító: 5/5*
Kedvenc szereplő: Jamie
Sorozat: Mara Dyer
3.) Mara Dyer végzete
Megjelent: 2014
Kiadó: Könyvmolyképző
Oldalszám: 484
Eredeti címThe Retribution of Mara Dyer
Műfaj: ifjúsági, romantikus, thriller

csütörtök, november 19, 2020

Gerald Durrell: Családom és egyéb állatfajták

 

Mivel a nagymamám egyik kedvenc könyvéről és írójáról van szó, ezért úgy döntöttem kilépek kicsit a komfortzónámból és olvasok valami olyasmit, amit nem szoktam.

Hát ez egy igazi családregény a javából. Mr. Durrell visszatekint gyermekkorára, amikor családjával - egy igazán színes csapattal - Korfura költözött, ahol már bőven megmutatkozott az állatvilág irátni elkötelezett szeretete és érdeklődése.

Tényleg nem gondoltam volna, de sokat nevettem rajta. A szürreális családképek, amik akár az én családom is lehetnének, Durrell gyermeki szemmel lefestett jelenetei, a párbeszédek, a család tagjainak személyisége... mind-mind kialakított egy bohókás idillt, amit szórakoztató volt olvasni.

Mivel sajnos az állatvilág részletei annyira nem kötnek le, így azokat a részeket gyakran áfutottam, amik a hangyák vagy egyes állatfajok megfigyeléséről szóltak - bár még ezek között is voltak érdekes részek. De miután majdnem sikeresen megsirattam az elhunyt teknőst, inkább a családra koncentráltam.

Mivel tényleg jót szórakoztam, valószínűleg el fogom olvasni a trilógia másik két részét is, ha nem is leszek Durrell-rajongó, de mindenképp szórakoztató olvasmánynak tartom a műveit.

Gerald Durrell: Családom és egyéb állatfajták
Értékelésem: Kedvenc
Borító: 5/3
Kedvenc szereplő: -
Sorozat: Korfu-trilógia
1.) Családom és egyéb állatfajták
2.) Madarak, vadak, rokonok
3.) Istenek kertje
Megjelent: 1956
Kiadó: Európa Kiadó
Oldalszám: 384
Eredeti cím: My Family and Other Animals
Műfaj: családregény, ifjúsági

szerda, november 18, 2020

Frank Miller, Thomas Wheeler: Cursed

 
A Netflixen figyeltem fel a sorozatra, ami erősen hozta a Trónok harca feelinget egy kis középkori Lancelot s Excalibur feldolgozás szinten, és rögtön úgy döntöttem, hogy ez must seen kategória.

Mivel a sorozat lekötött, ezért rögtön megkaparintottam az alapjául szolgáló regényt is, bár az író tényszerűen kijelentette, hogy a kettő alkotás két külön szálon mozog, én mégis úgy éreztem, mintha a sorozatot kapnám vissza, egy az egyben. Ami feldolgozás szinten jó dolog. Az érdekes az egészben az, hogy a sorozat többet tudott nyújtani, mint maga a könyv. Ami valljuk be, azért elég ritka.

Persze a regényt átszövik a nyers, egyszerű, mégis kifejező képregénystílusú illusztrációk, amik különleges hangulatot adnak neki, és amitől valóban képregény érzettel lapozgatjuk az oldalakat.

A sztori tömören egy Arthur király legendájának fantasyba burkolt feldolgozása, az Excaliburral, Merlinnel, Lancelottal és egy lánnyal, aki ennek a kellős közepébe csöppent.

A sztori tehát vonzó, bár a fantasyk között nem kiemelkedő, mégis könnyen leköt, viszont muszáj kitérnem arra, hogy valóban azon ritka alkalmal egyike ez, amiket a filmvásznon többet ad egy történet, mint a lapokon.

A sorozat, a maga tíz részével, sokkal több szálon futott, sokkal több karaktert mutatott be, sokkal mélyebb vonulatot adott a történetnek. Sokkal nagyobb betekintést kaphattunk a paladinok világába, a vikingek harrcaiiba, az egyes lények életébe. Pedig a könyv nem csupán a főhősnő szemszögét mutatta be, így ezzel sem mentegethetem.

Hiányzott Pym szála, aki az egyik kedvenc karakterem lett a sorozatban, a könyvben szinte csak az elején van jelen, az író utána teljesen elengedte a karaktert. A paladinok között felbukkanó női "főgonosz" szála is csekély a könyvben. Teljes jeleneteket kihagyott a könyv, mint például az apácazárdát - most úgy panaszkodom, mintha a sorozat alapján íródott volna a könyv, holott nem. Mindezek mellett a könyv nem igazán adott plusz jeleneteket, szinte minden oldala visszaköszönt a sorozatban.

Érdekes dolog ez. Nem mondanám, hogy a könyv rossz. Tetszett. A sorozat sem akkora durranás, tökéletes egy unalmas hétvégén. A könyv folytatódni fog, ahogy valószínűleg (bár ki tudja) a sorozat is. Kíváncsian várom.




Frank Miller, Thomas Wheeler: Átkozott
Értékelésem: Kedvenc
Borító: 5/5*
Kedvenc szereplő: Merlin, Pym
Sorozat: Átkozott
1.) Átkozott
Megjelent: 2020
Kiadó: Libri Kiadó
Oldalszám: 460
Eredeti cím: Cursed
Műfaj: fantasy, ifjúsági