37 / 100 könyv. 37% kész!

szombat, november 15, 2025

Stephen King: Halálos árnyék


Ez egy kiemelkedőbb King történet. Rövidebb, ez is tetszett benne, de maga az alapötlet is nagyon egyedi, a kivitelezés is jó lett.

Ismét egy Kinghez közel álló történet és főszereplő áll a középpontban, ugyanis Thad Beaumont író. Egyes könyveit saját neve alatt adja ki, néhány könyvét azonban álnév alatt jelentette meg, amelyeket egy másik lelkiállapotban írt, mondhatni egy másik személyiségének előtérbe kerülésével... Komor.

És hogy mennyire így is van...

Ez az író az íróban incepció... Nagyon tetszett. A tulpa jellegű álnév, aki életre kel... És hogy a kettő nem létezhet egymás mellett. Olyan jelentek voltak ismét, amelyek olyan szinten borzongattak meg, hogy majdnem rosszul lettem a metrón... Tipikus King.

Nagyon tetszett. Lekötött. Lebilincselt. Egy kerek egész sztori, aminek van eleje és van vége, nem egy se füle se farka King sztori, pedig abból is van bőven. Szóval elégedett vagyok.

Stephen King: Halálos árnyék
Értékelésem: Kedvenc
Borító: 5/4
Kedvenc szereplő: Alan
Megjelent: 1989
Kiadó: Európa Kiadó
Oldalszám: 534
Eredeti cím: The Dark Half
Műfaj: fantasy, horror, sci-fi, thriller
 

0 comments:

Megjegyzés küldése