31 / 100 könyv. 31% kész!

péntek, június 26, 2026

Brian Michael Bendis: Jessica Jones #1

 
Jessica Jones az egyik kedvenc Marvel karakterem, szerintem a női karakterek közül a kedvencem. Szeretem, hogy magánnyomozó, hogy tapló, erős, önálló és vagány... Összetett, komor karakter, ami mélységet ad neki.

Egy bolhapiacon szereztem be ennek a képregénysorozatnak két részét, utána mentem a többi kötetnek is.

A Netflix sorozatban ismertem meg a karaktert, képregény berkeken belül még nem volt hozzá szerencsém. Elolvastam az Áttörni a sötétségent, ami egy teljesen más megvilágításba helyezte nekem a karaktert, ugyanis meglepve olvastam, hogy Jessica lánya központi történeti elem, és kiderült, hogy tényleg így van.

Luke ás Jessica között nem jöttek össze a dolgok, Jessica börtönben ült, kislányát elrejtette, hogy Luke ne találja meg. A börtönből szabadulva új ügyet vállal, Marvel kapitány a segítségét kéri, felbukkan egy idegen nő, aki felfogadná, hogy együtt vessenek véget a hősök korának...

Nagyon tetszett. Mozgalmas volt, szépen illusztrált, nem vesztem el a képek között - pedig még szokásom képregények esetén -, szépen elkülönült minden még akkor is, mikor az időben ugráltunk. 

Még mindig kiemelten imádom, mikor ezekben a képregényekben mindenféle hős megjelenik a háttérben - ezzel is erősítve az univerzum egységességét. És azt is nagyon szeretem, hogy többnyire ismerem őket. Luke Cage, Marvel kapitány, Ms. Marvel, Vasszív, Daredevil, Vasököl... stb. Annyira fangirl tudok lenni...

Ismét megismertem Jessica egy másik oldalát. És természetesen függővég, de folytatni fogom.

Brian Michael Bendis: Jessica Jones #1
Értékelésem: Kedvenc
Borító: 5/5
Kedvenc szereplő: Jessica
Sorozat: Jessica Jones
1.) Jessica Jones #1
2.) Jessica Jones #2
3.) Jessica Jones #3
4.) Jessica Jones - Vakfolt
5.) Jessica Jones - Bíbor gyermek
Megjelent: 2022
Kiadó: Kingpin
Oldalszám: 148
Eredeti címJessica Jones 1. – Uncaged!
Műfaj: képregény

szombat, június 20, 2026

Sara Raasch: Jég mint tűz

 
Az első részt nagyon régen olvastam, és egyetlen jelenet rémlik belőle, kicsit sem volt kiemelkedő vagy emlékezetes a számomra...

Ezért lehet, hogy meg sem kísérelném leírni a cselekményt. Fantasy, évszak-udvarok csatáznak egymással, középpontban Télország királynője, Meira. 

Valahogy kicsit sem kötött le. Annak elment, hogy a metrón olvasgassam, de valahogy a karakterek számomra szürkék voltak, a cselekmény lapos - sokszor nem is igazán tudtam, hogy hol vagyunk, vagy mi történik.

Nem tudom, hogy az írásmód az oka, vagy tényleg maga a történet, de teljesen elvesztettem az érdeklődésemet, vagy inkább fel sem keltette azt.

Ilyesmire számítottam, de azt hittem, hogy legalább valamilyen emlékfoszlány visszatér, vagy hogy valamelyik karaktert kedvelni fogom, de sajnos nem jött össze... Mindenesetre ezt is sikerült letudni... Érdekesmód elvileg készült egy befejező kötet, de ahhoz nem készült fordítás... Ez így még jobban lelomboz.

Sara Raasch: Jég mint tűz
Értékelésem: Felejthető
Borító: 5/5
Kedvenc szereplő: -
Sorozat: Hó, mint hamu
2.) Jég, mint tűz
Megjelent: 2015
Kiadó: Twister Média
Oldalszám: 560
Eredeti cím: Ice Like Fire
Műfaj: disztópia, fantasy, ifjúsági

vasárnap, június 14, 2026

Kresley Cole: A sír nyugalma

 
Annyira szerettem ezt a sorozatot a legelején. Nagyon. Imádtam a tarot-ötletet, a világvégét, a főszereplőket, újdonság volt, szerethető...

Aztán haladt a történet, rész-rész után, és valahogy ellaposodott, egy szerelmi háromszög tinidrámája lett belőle egy apokalipszisben. Három kötetben ez annyira működött volna, hatban már sok volt, elnyújtott, sablonokkal és unalmas részekkel, gyermeteg vívódásokkal.

Evie, Jack és Aric hármasa valahogy olyan lett, mint egy pimpongasztal, amin Evie egyszer erre, egyszer arra pattan, csak ezúttal egy potyautassal...

A lezárás terén nagy durranást vártam, nagy csatát, de csak egy kisebb tűzijáték lett belőle, kiszámítható befejezéssel, amit én egy kicsit még árnyaltam volna, hogy ne legyen olyan corny... Olyan nyálas, amikor mindenki megkapja, amit akar. De én a keserédes lezárások híve vagyok...

Hát, nem is tudom. Kresley Cole majdnem bizonyított, de tudom, hogy a hosszas sorozatok híve. Nem volt rossz sorozat, de túlnyújtott lett, az alapötlet nagyon jó... Nem lesznek miatta álmatlan éjszakáim, nem fogok sokat gondolni rá, nem fogom újraolvasni... Ez van.

Kresley Cole: A sír nyugalma
Értékelésem: Felejthető
Borító: 5/2
Kedvenc szereplő: Halál
Sorozat: Az Arkánum Krónikák
6.) A sír nyugalma
Megjelent: 2023
Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
Oldalszám: 448
Eredeti cím: From the Grave
Műfaj: fantasy, ifjúsági, posztapokaliptikus, romantikus

csütörtök, június 11, 2026

Gayle Forman: Hová tűntél?

 
Az első rész nagy hatással volt rám, azt hiszem. Autóbaleset. Kóma. Egy szerelem, ami segít a lánynak visszatérni, holott az egész családja meghalt. Zene. Ennyi maradt meg.

Ezt a kötetet olvasva, nem vagyok biztos benne, hogy szükség volt folytatásra. Mia és Adam története szép volt a gimnáziumban, a baleset körül, a kómából visszatérés, a zene szeretete...

Erre kiderül, hogy évekig külön voltak, Mia elhúzott egyetemre, felejteni akart. Adamnek híres zenekara lett, most valami színésznő mellett van... Hát, nem tudom.

Persze, van benne üzenet. Elengedés, a túlélő bűntudata, megbocsátás, egymásra találás... Amibe viszont belefonódott az unalomig rágott rocksztár téma, ugyanis ezúttal Adam szemszögéből láthattuk a sztorit, és valljuk be, Adam nem a legrokonszenvesebb karakter, ami nem feltétlenül baj... De ezzel együtt ez végül egy mid-élmény lett, semmi emlékezetes.

Mindenesetre ez a kétrészes történet is letudva, voltak benne élvezetes részek, szépen volt összefűzve a múlt és a jelen. De nem feltétlenül tartottam szükségesnek ezt a folytatást...

Gayle Forman: Hová tűntél?
Értékelésem: Felejthető
Borító: 5/5
Kedvenc szereplő: -
Sorozat: Ha maradnék
2.) Hová tűntél?
Megjelent: 2011
Kiadó: Ciceró
Oldalszám: 284
Eredeti cím: Where She Went
Műfaj: ifjúsági, new adult, romantikus

vasárnap, június 07, 2026

Adéle Dan: Démoni ketrec


Sokáig nézegettem ezt a borítót, mire úgy döntöttem, hogy nézzük meg, mit is rejt. Magyar író, dark romance fantasy... A sötét fantasyk világába Maas és Armentrout vezetett be, nagyon szeretem őket, gondoltam, tegyünk egy próbát.

Lotte élete tragikusnak nevezhető, meghalt a testvére, a szülei neheztelnek rá, gondok vannak a barátjával, és hajlamos olyan dolgokat látni, amik nincsenek ott, ha nem szedi a gyógyszereit. Például démonokat, angyalokat és furcsa lényeket.

Nemsokára kiderül, hogy Lotte nem hallucinál a gyógyszermegvonás miatt, mikor angyalok és démonok szegődnek útjába... Lotte ereiben ugyanis démon és angyal vér is folyik... Emiatt kiválasztottnak számít a mennyek és a pokol harcában.

Nagyon tetszett annak az ötlete, hogy a főszereplő skizofrénia miatt láthat dolgokat, és később kiderül, hogy mégsem hallucinál... Gyengém továbbá a menny-pokol háború - az angyalok és démonok örökös harca (sorozatokban, filmekben és könyvekben is szeretem a koncepciót), ezért könnyen megnyerhetett magának a történet.

Lotte-ot megkörnyékezik az angyalok, de mielőtt elragadnák, beszippantja a démonvilág. Kiválasztottként él odalent, Darya, a démonkirály rabjaként. Minden démon a vérét akarja, de Darya nem hagyja, hogy hozzá érjenek... Nemsokára megkezdődik a képzése, hogy erősebb legyen. Lotte-nak idővel ugyanis választania kell. Mivel angyal- és démonvér is folyik az ereiben, idővel választhat, hogy melyikké válik. A démonvilágban az angyalok is megkörnyékezik, hogy kémkedjen a mennyeknek. Dayra egyszerre taszítja és vonzza Lotte-ot, de vajon melyik utat fogja választani?

Mint már írtam, tetszett a skizofrénia ötlete, aminek központjában az angyalok és démonok harca áll, egy olyan lányért harcolva, aki bármelyik oldalt is választja, nagyon erős lesz, amint elköteleződik az egyiknél. Jó a koncepció. Valóban. A pokol lefestése is színes, dinamikus.

Lotte karaktere egész érdekes, főleg a skizofrénia része, de mikor elkezdtük kiásni a múltját, a traumát, amely a háttérben rejtőzik, szintén szép karakterív kerekedett belőle. Bár már kezdek kicsit beleunni azokba a fantasbykba, ahol a főhősnő edzése/kiképzése kerül a középpontba, de ezt most engedjük el. 

Darya karaktere nekem nem lett kedvenc. Az írónő az első oldalon jelezte az abúzív kapcsolatot, démonkirály dahh, de emellett valahogy nem sikerült (számomra) úgy beállítani Daryát, mint aki ellenállhatatlan... Nem éreztem benne a vívódást, a titokzatosság mögött megbújó érdekességet... Szépen ki lehetett volna bontani, hogy démonkirály, de mégis Lotte rabja lesz (nem csak testileg), és a végén már inkább védené... Ehelyett kicsit felszínes lett, ezért inkább az angyalokhoz húztam végig, ezért is leszek kíváncsi a folytatásra.

Egyáltalán nincs központban az erotika, de lehet ez csak az első résznek tudható be, és én ezt inkább pozitívumnak éltem meg. Az egész történetben Lizander karaktere volt a legérdekesebb, legmélyebb. A karakter kettőssége, a tört személyiség... Nagyon remélem, hogy nagyobb hangsúlyt kap majd, mert az egész történetben róba olvastam volna a legszívesebben.

Adéle Dan: Démoni ketrec
Értékelésem: Tetszett
Borító: 5/5
Kedvenc szereplő: Lizander
Sorozat: Démoni ketrec
1.) Démoni ketrec
2.) Angyali fogság
3.) Emberi rabság
Megjelent: 2023
Kiadó: NewLine
Oldalszám: 436
Eredeti cím: -
Műfaj: dark fantasy, erotikus, new adult, romantikus