1 / 100 könyv. 1% kész!

hétfő, november 25, 2019

R. Kelényi Angelika: Mennyei bűnök II.


A Riva nővérek Mennyei bűnök I. kötete egy felvezetés volt a második kötetben helyet foglaló igazi nyomozásnak.

Marco, az éppen lecsúszott nyomozó végre olyan ügyet kapott, ami kijózanította a kábulatból, Blancát élete mélypontján egyetlen dolog élteti: hogy megvédje a húgait. Ehhez azonban részt kell vennie Marco és a hercegnő nyomozásában.

Novíciaként beépül a Sans'Ambrogio zárdába, hogy leleplezze a borzalmakat, rejtélyeket és legendákat, amik a zárda falai között zajlanak. Marco hamar átveszi a gyóntatópap szerepét, de így se képes teljes mértékben megvédeni Blancát a bent zajló eseményektől. Pedig azt veszi észre magán, hogy mindenáron meg akarja védeni a lányt.

Blanca sokkal veszélyesebb játszmába kezdett, mint azt eleinte gondolta. Amint az idő halad, már nem csak az lebeg a lelki szemei előtt, hogy megvédhesse húgait, hanem az is, hogy leleplezze a hatalmas csalást, és ezzel elérje, hogy senki másnak ne kelljen keresztülmennie azon, amin neki kellett a zárda falain belül és kívül.

Már nagyon vártam, hogy folytathassam Marco és Blanca történetét, mert épp annyira a szívemhez nőttek, mint Flóra és Mariani. A kábulatból felébredő nyomozó, aki új célt talál magának, és a hihetetlenül erős lány, aki bármit megtenne a húgaiért és az ártatlanokért.

Az első részből egy sokkal brutálisabb második kötet kerekedett. A téma önmagában nehéz, főleg azért, mert keveredik a szent vallás és hit a perverz és beteg kegyetlenkedéssel, és ez a kettősség olyan gyomorforgatóan tud hatni az olvasóra, mint kevés más téma.

Ilyen részletességgel olvasni egy zárda falai mögött folyó erőszak-sorozatról eléggé megterhelő volt, nem is tudtam egyhuzamban végigolvasni a kötetet, kis szüneteket kellett tartanom, főleg, mivel a szívemnek kedves karakterek kerültek a borzalmak kellős közepébe.

És bár sajnáltam, hogy Marco és Flóra közel sem kaptak elég közös jelenetet, mint szerettem volna, valahol vigasztal, hogy a történet valami módon folytatódik a Lányneveldében, és reményeim szerint Marco és Flóra is visszaköszön majd a lapokról.


Köszönöm szépen a könyv élményét az Álomgyár Kiadónak!

R. Kelényi Angelika: Mennyei bűnök
Értékelésem: Kedvenc
Borító: 5/5*
Kedvenc szereplő: Marco, Blanca
Sorozat: Riva nővérek
2.) Mennyei bűnök II.
3.) Lánynevelde I.
4.) Lánynevelde II.
Megjelent: 2019
Kiadó: Álomgyár Kiadó
Oldalszám: 378
Eredeti cím: -
Műfaj: romantikus, történelmi

vasárnap, november 10, 2019

Jennifer L. Armentrout: Függőség


A Luxen sorozat hatalmas rajongójaként nem is voltam teljesen tudatában ennek a kötetnek. Pedig Jennifer L. Armentrout a sorozat megjelenésének idejében nagy kedvencem volt, imádtam, ahogy ír.

És bár tudom, hogy Daemon és Katy története már véget ért, nagy sajnálatomra, mindig is úgy éreztem, hogy a Luxen történetben még van potenciál - ahogy az Árnyvadász univerzum is egyre csak tágul Cassandra Clare által.

A Függőség ennek egy tökéletes példája. Egy kötet, egy másik páros, egy érzékibb stílusban előadva, kevésbé ifjúsági, és ez így nagyon is működött.

Kicsit se rémlett nekem Hunter karaktere, a neve volt csupán ismerős, de nagyon tetszett, hogy ezúttal a történet másik oldalán kötöttünk ki, az arumokén, akik konkrétan a luxenek ellenségei, és eddig végig utáltuk őket. Nos, ez most nyilván megváltozott.

Serena legjobb barátnője szemtanúja lesz, amint egy szenátor két fia világítani kezd egy veszekedés közepette, persze Serena és a lány ekkor még nincs tisztában a luxenek nagy titkával, a Védelmi Minisztérium programjaival és a hatalmas veszéllyel, aminek ki lettek téve, mikor ezen információk birtokába jutottak. Serena barátnőjét megölik, Serena a következő, azonban Huntert, az arumot bízzák meg azzal, hogy védje meg a nőt.

Persze, a cselekmény igen kiszámítható, egyszerű. Hunter eleinte nyűgnek érzi a feladatot, tipikusan ösztönlény, majd megkedveli Serenát, végül az élete árán is megvédené. Kiszámítható, mégis imádom az ilyesfajta történeteket. Nem tehetek róla. Minden egyes percét imádtam.

Úgy érzem, sokkal több van még ebben a történetben, világban. Simán tovább tudnám olvasni Hunter és Serena történetét, vagy más párosok történetét. Úgy tűnik, Armentrout is egyetért, mert belekezdett a Luxen sorozat kibővítésébe, már alig várom, hogy megtudjam, milyen lesz

Jennifer L. Armentrout: Függőség
Értékelésem: Kedvenc
Borító: 5/3
Kedvenc szereplő: Hunter
Sorozat: Luxen
2.) Ónix
3.) Opál
#Oblivion #3 – Feledés #3
#Obsession - Függőség
Megjelent: 2013
Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
Oldalszám: 384
Eredeti cím: Obsession
Műfaj: erotikus, fantasy, new adult, romantikus, sci-fi, urban fantasy

péntek, november 01, 2019

L. J. Smith: Tombolás


Újraolvasás történt


Na, ez a rész már erőteljesen merítés volt a sorozathoz. Elena halála, a Stefan-Damon-Elena háromszög, Alaric Saltzman történetének egy része, Katherine megjelenése... Igazán sorozatos volt, bár még mindig távol áll tőle.

Lévén, egyfajta lezárás kerekedett ebből, valószínűleg, ha ezzel a résszel befejeződött volna a történet, pozitív lenne az értékelése. Egy izgalmas három részes (akár egy kötetben is kiadható) cselekmény volt ez, amit nehezen lehetett letenni, fordulatos, cselekményes, érdekfeszítő olvasmány volt.

De tudom, hogy van folytatás, és bár Klaus karakterét például közel sem olyan jól aknázza ki a könyv, mint a sorozat, mégis érdekes szereplő lesz, és úgy emlékszem a lejtmenet az ötödig részben érkezik majd. Meglátjuk.



A régebbi gondolataim (2012-es):

A történet ott folytatódik, ahol abbahagytuk: Elena autója lesodródott a hídról, Stefan pedig megtámadja Damon-t az erdőben abban a hiszemben, hogy ő térítette le Elena kocsiját a folyóba. Elenának nem volt lehetősége kiúszni a folyóból, legalábbis mindenki ezt hiszi. Stefan holtan húzta ki őt a partra mikor már nem lélegzett. Azonban később mikor megérkeznek a mentők és a hozzátartozók, addigra Elena holtteste nyom nélkül eltűnik...

Elena Gilbert; akinek szülei tragikus balesetben meghaltak és megismerkedett a két testvérrel: Stefannal és Damonnel, kikről később kiderült, hogy vámpírok; ez a szőke, kék szemű lány most úgy tűnik, hogy tragikus baleset áldozatává vált. Azonban hamar kiderül, hogy ő maga is vámpírrá változott.

Egy különösen nagy és gonosz erő van Fell's Church-ben, egyre furcsább és hátborzongatóbb dolgok történnek: a városi kutyák megbolondulnak és az emberekre támadnak, Vicki Bennett továbbra is különösen viselkedik... Valami nagyon nincsen rendben. Elena megpróbálja Stefan és Damon tudtára adni, hogy össze kell fogniuk, ha le akarják győzni ezt a másik erőt és a gyanúsítottak listája egyre csak bővül, miközben életük egyik legnagyobb csatájára készülnek...

Nem is fecsegnék tovább a történésekről, ebben a harmadik kötetben minden kérdésre választ kapunk amik felvetődtek az előző részekben. Végre kiderül, hogy ki is ez a másik Erő és mi a célja miközben az egész város hatalmas veszélyben van. Ebben a részben ismerkedhettünk meg leginkább Damon tulajdonságaival, Elena is gyökeres változásokon ment keresztül az első részhez képest.

L. J. Smith - The Fury and Dark Reunion
Mindezek mellett egyre több utalást találtam a könyvből a sorozatra. Minden bizonnyal a könyvekből merítették az ötleteket. Ezek kis és jelentéktelen dolgok, de mégis visszatekintenek mind a filmben mind a könyvben még ha akár elferdítve is. Például: Dél-Karolina, Duke Egyetem, Alaric Saltzman, sőt a sorozat harmadik évadában még Meredith is feltűnik, bár a karakter teljesen más, de a név mégis stimmel, sőt még az Alaric-al meglévő kapcsolata is...

Összefoglalva: az első három kötetet akár egybe is olvaszthatnánk egy nagy regényben, ugyanis a történések sűrűn összefonódnak közöttük. Nem maradt elvarratlan szál, viszont mikor először olvastam ki az első hármat (akkor még nem jelent meg a negyedik), nagyon átkoztam a harmadik kötet végét, mert azt hittem, hogy ez tényleg a vége és nincs tovább... Ha így lett volna, akkor nem tartozna a kedvenc könyveim közé.

Lisa Jane Smith: Tombolás
Értékelésem: Tetszett
Borító: 5/5
Kedvenc szereplő: Damon
Sorozat: Vámpírnaplók
3.) Tombolás
6.) A visszatérés – Árnyéklelkek
7.) A visszatérés – Éjfél
8.) A vadászok – Fantom
9.) A vadászok – Holdének
10.) A vadászok – A végzet hatalma
Megjelent: 1991
Kiadó: Könyvmolyképző
Oldalszám: 200
Eredeti cím: The Fury
Műfaj: fantasy, ifjúsági

L. J. Smith: Küzdelem


Újraolvasás történt.

Hát, nem is tudom. Nem, nem olyan rossz ez, mint amennyire az emberek beállítják. Ez az első két rész egészen lekötött, hamar elolvastam, a második kötet elolvasása után szinte kezdenék bele a harmadikba.

A sztori totál más. És emiatt vonz. Nem tudom teljesen megmagyarázni. A hangulata, a stílusa tetszik. Elena sem olyan elviselhetetlen, fordulatokkal teli a cselekmény, Meredith karaktere valahogy hiányzik is a filmsorozatból.
Folytatom.

Ezúttal végig fogom olvasni...


A régebbi gondolataim (2012-es):

A történetet ott folytatjuk, ahol az előző kötetet abbahagytuk, vagyis Elena éppen Damont hívja a temetőben. Stefan eltűnt. Miután a város őt gyanúsította meg Tanner tanár úr halála és Vickie Bennett támadása miatt; Stefan nyom nélkül eltűnt, ami rontotta az esélyeit a városlakók szemében. Miért is tűnne el egy gyanúsított személy? Azért mert ő a hunyó vagy azért mert elrabolták? Elena a második lehetőséget véli valószínűbbnek és Damont gyanúsítja Stefan eltűnése miatt. 

Miközben Elena magára marad a felfordulásban Damon elhatározza, hogy igenis megszerzi magának főhősnőnket és nem biztos, hogy ez ellen Elena bírna mit tenni, ugyanis egy furcsa, kiismerhetetlen erő vonzza a férfihoz. 

És ha még mindez nem volna elég Elena naplója is eltűnik benne a legféltettebb gondolataival és a Stefan-hoz való kötődésének bizonyítékaival. 

Új tanár érkezik a Robert E. Lee Gimnáziumba, méghozzá Alaric K. Saltzman személyében, aki eléggé fiatal és helyes, és valamiért nagyon érdeklődik Tanner tanár úr halála iránt. 

A bajok csak fokozódnak, amikor kiderül, hogy Elena naplója nem csupán eltűnt, hanem egyenesen ellopták tőle méghozzá azzal a szándékkal, hogy megfenyegessék Elenát, ugyanis egyik nap a lány arra lesz figyelmes, hogy a hirdetőtábláról azok a mondatok néznek vissza rá, amiket a naplójába írt... Amiket Stefanról írt... De vajon ki lopta el a naplóját? Hol van Stefan és Damon meddig fog elmenni a veszélyes játékában? Elena élete egyre inkább bonyolódik és úgy néz ki, hogy a veszélyeknek sosem lesz végük...

A pörgős eseménysorozat folytatódik és ha tetszett az első kötet, a másodikban sem fogsz csalódni!

Lisa Jane Smith: Küzdelem
Értékelésem: Tetszett
Borító: 5/5
Kedvenc szereplő: Damon
Sorozat: Vámpírnaplók
2.) Küzdelem
6.) A visszatérés – Árnyéklelkek
7.) A visszatérés – Éjfél
8.) A vadászok – Fantom
9.) A vadászok – Holdének
10.) A vadászok – A végzet hatalma
Megjelent: 1991
Kiadó: Könyvmolyképző
Oldalszám: 190
Eredeti cím: The Struggle
Műfaj: fantasy, ifjúsági

hétfő, október 28, 2019

Sarah J. Maas: Üvegtrón


Ó, Maas, imádlak! Nagyon.

Olyan régen szemezgettem az Üvegtrónnal, már akkoriban, amikor először megjelent, kerülgettem, de valamiért sose tudtam rávenni magam, hogy belekezdjek. Aztán egy barátnőm igen erős javaslatára elővettem a Tüskék és rózsák udvarát. És édes istenem, de szerettem...

Evidens volt, hogy miután új kedvencet avattam, át is evezek az Üvegtrón vizeire. Így kezdődött hát egy újabb szerelem.

Ismét egy középkorszerű fantasyvilágba kerülünk, ismét egy nagyon erős főhősnő kalandjait követhetjük nyomon. Celaena a hányattatott múltú, rengeteg borzalmat megélt orgyilkost kihúzzák a bányák rabszolgasorából, hogy egy viadalon a koronaherceg bajnoka legyen. Azonban a legvégső bajnok válhat majd csak a király bajnokává, közvetlen "jobbkezévé".

Celaena kénytelen belevágni a nagy viadalba, amely során vérszomjas, taktikus ellenfelekkel kell szembenéznie, de inkább ez, mint a rabszolgasors. Elszánja magát, hogy megnyeri a viadalt, és a négy év letelte után szabad lesz.

Azonban nem várt barátokra és szövetségesekre lel. Magában a koronahercegben, Dorianban, a kapitányban, Chaolban, aki kiképzi és edzi őt, továbbá a messziről jött hercegnőben, Nehemiában. A hidegszívű orgyilkos egyre csak azon veszi észre magát, hogy gyengéd érzelmek fűzik emberekhez, ami egykor lehetetlennek tűnt számára.

Mindeközben az üvegpalotában nagyobb veszélyek is leselkednek. Valami sorra szabdalja szét a versenyzőket, rejtélyes jelek tűnnek fel a holttestek körül, valami lappang a sötétben... Vajon ki szövetséges és ki titkon ellenség? Mennyi intrika és politikai trükközés bújhat meg a háttérben? Mi lesz, ha nem Celaena nyer?

Celaena karaktere, a veszélyes és képzett orgyilkos, erős személyiségként tündökölt a cselekmény gerincén. Sarah J. Maas ügyesen alkot erős főhősnőket. Az arrogáns, olykor öntelt stílusa egyenesen szórakoztatott, főleg mikor Chaollal vagy Doriannal pörölt. Bár néha egy kissé gyermetegnek éreztem a gondolatmenetét, a megélt tapasztalatai ellenére, mégis hihető volt a sérült lelkű lány képe.

Dorian, a koronaherceg kezdetben nem győzött meg, ám később kiderült, hogy mélyebb karakter, mint hittem. Bár apja katonát akar látni benne, ő sokkal inkább a könyvek rajongója. Nőfaló hírében áll, de amint mélyebben kezd törődni a bajnokával, a lány válik a világa középpontjává...

Chaol pedig... Nem tudom, miért, se sokkal jobban megfogott már a kezdetektől. A katona, aki csak utasításokat követ, aki felügyeli az orgyilkost, képzi őt, hogy visszanyerje az erejét... de mindezt kötelességből teszi, amíg rá nem jön, hogy Celaena különlegesebb, mint gondolta. Chaolban egyszerűen volt valami, ami miatt közelebb került a szívemhez, mint Dorian.

És igen, ez egy egyszerű szerelmi háromszögnek hangozhat így elsőre. De valahogy nem az. Én alapjáraton szeretem a szerelmi háromszögeket, de ez most valahogy különlegesebbre sikerült. Nem is ez áll a cselekmény középpontjában. Csak úgy felsejlik a háttérben, a levegőben lóg. Dorian és Chaol régi, nagyon jó barátok. És látszik, hogy bár mindkettőjüknek fontos a lány, ez így is marad. Legalábbis egyelőre.

A cselekmény tartja fenn igazán az olvasó figyelmét. Még a csendesebb fejezetekben is. Egyszerűen magához láncolt. Bár szívfájdalmam, hogy a Tüskék és rózsák udvarával ellentétben az Üvegtrón E/3 személyben íródott, így nem közvetlenül a főszereplők gondolatait olvashattam. De még ez sem zavart annyira, mint szokott.

Érzékeltem, hogy ez az első rész csupán egy hosszabb utazás kezdete, de annak elég erős volt, erős érzelmekkel telve. Már csak a karakterekért megéri folytatni, de a cselekmény alakulása sem másodrendű. Már várom, hogy több mágia legyen benne, rengeteg megválaszolatlan kérdés maradt lógva a levegőben... És csak azért is Chaolnak drukkolok.
Alig várom, hogy folytathassam.

Köszönöm szépen a könyv élményét a Könyvmolyképző Kiadónak!

Sarah J. Maas: Üvegtrón
Értékelésem: Kedvenc
Borító: 5/5
Kedvenc szereplő: -
Sorozat: Üvegtrón
1.) Üvegtrón
#Az orgyilkos pengéje és más történetek
Megjelent: 2012
Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
Oldalszám: 544
Eredeti cím: Throne of Glass
Műfaj: fantasy, high fantasy, ifjúsági, romantikus

vasárnap, október 27, 2019

Linda Polman: A halálsor angyalai


Mostanában számos olyan filmet, sorozatot nézek, amik középpontjában híres sorozatgyilkosok vannak. Nemrég néztem meg a Ted Bundy esetét feldolgozó Átkozottul veszett, sokkolóan gonosz és hitvány című filmet, majd pár nap alatt végigpörgettem a Mindhunter című sorozat első két évadját, amely azt dolgozza fel, hogyan is kezdte el az FBI profilozni a sorozatgyilkosokat.

Ted Bundy kivégzésének napján az emberek ünnepeltek a börtön előtt. Őt számos más sorozatgyilkos előzte meg, majd követte a halálsoron.

Általában véve is szeretem tágítani a perspektívám skáláját, minél többet megtudni az élet dolgairól és olyan területeiről, amelyek nem épp tankönyvekbe valók.

Emellett valóban egyfajta szürreális érdeklődést mutatok a gyilkosok lélektana, pszichológiája iránt. A börtönök, a bűnügy, a különböző államok igazságszolgáltatási rendszerei, az ügyvédek és bírók munkája iránt. Mind a védelem, mind a védés oldala érdekel és foglalkoztat. Figyelembe véve a tényt, hogy a jogi egyetemen kezdtem meg a tanulmányaimat ez nem is olyan nagy baj.

Ám nemcsak a jogi oldal, hanem a pszichológiai oldal is nagyon érdekel. Hogyan lesz valakiből gyilkos, illetve sorozatgyilkos? Mi zajlik le bennük, mit miért tesznek, mi mit vált ki az életükben?

A börtön kérdésköre sem elhanyagolható. Évekkel ezelőtt részt vettem egy egyetemi előadáson, amely a börtönéletről szólt. Akkor meglepett és részben sokkolt. Mit tesz a börtön az emberekkel? Mi a helyzet azokkal, akik ártatlanul kerültek be? Még egy lépcsőfokkal feljebb járunk most: a halálsoron. Ami egy egészen más világ. A halál váróterme...

Linda Polman arra adta a fejét, hogy felfedje, milyen is Texas államban a halálsor, kik jutnak oda, hogyan, ott milyen lehetőségeik vannak nekik, illetve hozzátartozóiknak. Mit is jelent a halálsoron élni? Mit is rejt a halálsor és a kivégzés morális és erkölcsi kérdésköre?

A téma nagyon erős, nagyon mély és megrázó. Nagyon nehéz lehet objektíven hozzáállni mind írói, mind olvasói szemszögből. A halálsor angyalai fülszövege azt hirdeti, a dokumentumkönyv a halálsoron élők hozzátartozóira, feleségeikre, lányaikra, anyáikra összpontosít. Ez kezdetben így is volt. Megismerhettük azokat a nőket, akik egy nap úgy döntöttek, levelet írnak egy halálraítéltnek. Természetesen Polman sokszor megváltoztatta a neveket, adatokat, bűncselekményeket, hogy senki se legyen felismerhető a kutatási anyagából.

Nagyon érdekes és hajmeresztő volt ezekről a nőkről olvasni. Hogy képesek voltak egy idő után mindent - még a családjukat is - félredobva mindenüket egy halálraítéltnek adni. Nagyon érdekes pszichológiai okai lehetnek egy ilyen szürreális kapcsolatnak.

Ám emellett még számos más téma megbújt a könyvben. Közel sem csak a halálraítéltek angyalairól szól a könyv. Megismerhetjük a halálsor és a halálbüntetés intézményét, annak történelmét. Hogy az akasztást felcserélte a villamosszék, azt pedig később az injekció általi halál. És hogy mennyire nem működött/működik tökéletesen egyik sem...

Megismerhettük a börtönök kegyetlen világát, az ártatlanul ülők statisztikáit, a pocsék ügyvédek mulasztásainak halálos következményeit, egyedi eseteket, a média és a világ hozzáállását a témához, érdekes tényeket és egyéni emberi sorsokat. És mindezt objektíven, tényszerűen, mégis átérezhetőek az erős érzelmek, amik átszövik ezt a témát.

Egyébként is többet meg akartam tudni a témáról, és ez sikerült is. Érdekes, bár megterhelő olvasmány, mégis tanulságos. Én magam, az emberi kegyetlenség sok fajtáját és mélységét látva mindig úgy gondoltam, megértem azokat az országokat és államokat, ahol létezik halálbüntetés. De a könyv elolvasása után, mivel már tudom, hogy a folyamat közel sem megy olyan zökkenőmentesen, úgy gondolom, lehet, hogy mégsem ez a legjobb megoldás, még a legradikálisabb esetekben sem. Az mindazonáltal biztos, hogy ez egy nagyon erkölcsi és emberiességi kérdés, amire talán a világon a legnehezebb választ adni.

Köszönöm szépen a könyv élményét az Athenaeum Kiadónak!

Linda Polman: A halálsor angyalai
Értékelésem: Kedvenc
Borító: 5/5
Kedvenc szereplő: -
Megjelent: 2015
Kiadó: Athenaeum Kiadó
Oldalszám: 302
Eredeti cím: Death Row Dollies
Műfaj: dokumentumkönyv

szombat, október 26, 2019

Jeff Wheeler: A tolvaj lánya


A királynő méregkeverője egy aranyosan induló, majd intrikákkal és szövevényes politikával, izgalmakkal teli fantasysorozat első kötete volt. Megismerhettük a két főszereplőt, a forrás kegyeltjét, Owent és a makacs kislányt Evie-t. Egész üdítő volt, hogy már gyermekként nyomon követhettük a sorsukat.

Évek teltek el. Owen és Evie felnőttek. Ezért többszörösen is jobban vártam a folytatást. A gyermeki barátságból pedig mélyebb szeretet, elköteleződés lett.

A sorozat borítóiba egyenesen bele vagyok szerelmesedve. Nagyon. Amit rejt, az sem elhanyagolandó. A második kötetben még több a harc, háború, politika, intrika, árulás, cselszövés. Egy vérbeli középkori fantasy.

Evie és Owen igyekeznek fenntartani a békét, Owenből időközben katona lett, Evie pedig gyönyörű nővé érett. Az egymás iránti szeretetük lassan kialakult, ám hamar felhők borulnak a fejük fölé. Lehet, közel sem lesz olyan egyszerű egymásra találniuk.

Időközben Owen megismeri a tolvaj lányát, aki szintén a forrás kegyeltje, a király elküldi Evie-t politikai tárgyalásokra, Owent pedig álruhában a testőrségébe helyezi. Ám a tárgyalás éles fordulatokat vesz. Owennek hamar rá kell jönnie, hogy választania kell a kötelesség és a szerelem között.

Valahogy belesüppedek ebbe a sztoriba. Valahogy kedves a szívemnek, pedig sokkal jobban értékelném, ha Owen és Evie szemszögében íródott volna, de még az E/3 személy se zavar annyira. Az író tudja, hogyan csavargassa a szálakat, néhol már-már Trónok harca érzetem volt, bár ez nem meglepő, hisz ahogy George R. R. Martin, úgy Jeff Wheeler is a rózsák háborúját vette alapjául a sorozatának.

Etayne karakterével egy újabb színes személyiség került a képbe. Emellett Owen karaktere erősebb lett, egy igazi stratéga, egy harcos, aki bármit megtenne Evie-ért és a nép biztonságáért. Evie továbbra is makacs, erős, nagyszájú lány maradt, és bár a nevének kijavítása néhol kicsit zavart, mert ezzel megmaradt a gyerekes énje, valahogy mégis logikusnak tűnt, hisz részben ugyanaz az ember maradt.

Bár egy fantasyvilágban kalauzol végig minket az író, leszögezte, hogy valós eseményeken alapul a sorozat cselekménye, csak mindezt egy fiktív, fantasy környezetbe ültette át és kicsit változtatott a végkimeneteleken. Ezt zseniálisnak tartom.

Az író elmondása szerint a következő kötetig ismét számos év el fog telni, így a karakterek még összetettebbek, még idősebbek, tapasztaltabbak lesznek... Érdekes koncepció a részek közötti több évnyi időeltolódás. Érdekes és merész vállalkozás. Imádom. Alig várom a harmadik kötetet!

Köszönöm szépen a könyv élményét a Könyvmolyképző Kiadónak!

Jeff Wheeler: A tolvaj lánya
Értékelésem: Kedvenc
Borító: 5/5*
Kedvenc szereplő: Owen, Evie
Sorozat: Királyforrás
2.) A tolvaj lánya
Megjelent: 2016
Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
Oldalszám: 416
Eredeti cím: The Thief’s Daughter
Műfaj: fantasy, ifjúsági