31 / 100 könyv. 31% kész!
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Tetszett. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Tetszett. Összes bejegyzés megjelenítése

vasárnap, június 07, 2026

Adéle Dan: Démoni ketrec


Sokáig nézegettem ezt a borítót, mire úgy döntöttem, hogy nézzük meg, mit is rejt. Magyar író, dark romance fantasy... A sötét fantasyk világába Maas és Armentrout vezetett be, nagyon szeretem őket, gondoltam, tegyünk egy próbát.

Lotte élete tragikusnak nevezhető, meghalt a testvére, a szülei neheztelnek rá, gondok vannak a barátjával, és hajlamos olyan dolgokat látni, amik nincsenek ott, ha nem szedi a gyógyszereit. Például démonokat, angyalokat és furcsa lényeket.

Nemsokára kiderül, hogy Lotte nem hallucinál a gyógyszermegvonás miatt, mikor angyalok és démonok szegődnek útjába... Lotte ereiben ugyanis démon és angyal vér is folyik... Emiatt kiválasztottnak számít a mennyek és a pokol harcában.

Nagyon tetszett annak az ötlete, hogy a főszereplő skizofrénia miatt láthat dolgokat, és később kiderül, hogy mégsem hallucinál... Gyengém továbbá a menny-pokol háború - az angyalok és démonok örökös harca (sorozatokban, filmekben és könyvekben is szeretem a koncepciót), ezért könnyen megnyerhetett magának a történet.

Lotte-ot megkörnyékezik az angyalok, de mielőtt elragadnák, beszippantja a démonvilág. Kiválasztottként él odalent, Darya, a démonkirály rabjaként. Minden démon a vérét akarja, de Darya nem hagyja, hogy hozzá érjenek... Nemsokára megkezdődik a képzése, hogy erősebb legyen. Lotte-nak idővel ugyanis választania kell. Mivel angyal- és démonvér is folyik az ereiben, idővel választhat, hogy melyikké válik. A démonvilágban az angyalok is megkörnyékezik, hogy kémkedjen a mennyeknek. Dayra egyszerre taszítja és vonzza Lotte-ot, de vajon melyik utat fogja választani?

Mint már írtam, tetszett a skizofrénia ötlete, aminek központjában az angyalok és démonok harca áll, egy olyan lányért harcolva, aki bármelyik oldalt is választja, nagyon erős lesz, amint elköteleződik az egyiknél. Jó a koncepció. Valóban. A pokol lefestése is színes, dinamikus.

Lotte karaktere egész érdekes, főleg a skizofrénia része, de mikor elkezdtük kiásni a múltját, a traumát, amely a háttérben rejtőzik, szintén szép karakterív kerekedett belőle. Bár már kezdek kicsit beleunni azokba a fantasbykba, ahol a főhősnő edzése/kiképzése kerül a középpontba, de ezt most engedjük el. 

Darya karaktere nekem nem lett kedvenc. Az írónő az első oldalon jelezte az abúzív kapcsolatot, démonkirály dahh, de emellett valahogy nem sikerült (számomra) úgy beállítani Daryát, mint aki ellenállhatatlan... Nem éreztem benne a vívódást, a titokzatosság mögött megbújó érdekességet... Szépen ki lehetett volna bontani, hogy démonkirály, de mégis Lotte rabja lesz (nem csak testileg), és a végén már inkább védené... Ehelyett kicsit felszínes lett, ezért inkább az angyalokhoz húztam végig, ezért is leszek kíváncsi a folytatásra.

Egyáltalán nincs központban az erotika, de lehet ez csak az első résznek tudható be, és én ezt inkább pozitívumnak éltem meg. Az egész történetben Lizander karaktere volt a legérdekesebb, legmélyebb. A karakter kettőssége, a tört személyiség... Nagyon remélem, hogy nagyobb hangsúlyt kap majd, mert az egész történetben róba olvastam volna a legszívesebben.

Adéle Dan: Démoni ketrec
Értékelésem: Tetszett
Borító: 5/5
Kedvenc szereplő: Lizander
Sorozat: Démoni ketrec
1.) Démoni ketrec
2.) Angyali fogság
3.) Emberi rabság
Megjelent: 2023
Kiadó: NewLine
Oldalszám: 436
Eredeti cím: -
Műfaj: dark fantasy, erotikus, new adult, romantikus
 

szombat, május 30, 2026

Ally Condie: Célhoz érve

 
Nagyon régi sorozat, amit anno az utolsó rész előtt hagytam abba, ez is hiba volt, igyekszem helyrehozni. Amire emlékeztem: egy nagyon komoly disztópia, társadalmi szatíra, tipikus lázadáshoz vezető sztori a középpontjában egy szerelemmel?

Ismét egy utolsó rész, amikkel egyébként nagyon jól állok. Ezt a trilógiát is szerintem több mint 10 évvel ezelőtt kezdtem el, az első két részt elolvastam, de a harmadik valamiért elsikkadt. Nagyon. Emlékszem arra, hogy az első kötetet nagyon szerettem, szinte egy nap alatt kivégeztem. Rémlett egy szerelmi háromszög, egy diktatúra, cenzúra... Ezen kívül más nemigen maradt meg.

Most is csak úgy belevetettem magam, minden nélkül. Nem akartam visszaolvasni az előző részeket, semmit, amúgy is kíváncsi vagyok ilyenkor, hogy mennyire jönnek vissza a cselekmények csak úgy. Hát a cselekmények meg a körülmények nemigen jöttek vissza - sokáig sötétben tapogatóztam. A karakterekkel is így voltam, a közepéig meg sem tudtam állapítani, hogy melyikük-melyik. De mindez annak a 10+ évnek betudható, ami az előző kötetek olvasása között telt el. Így ezt nem akarom a könyv hátrányára írni.

A történetet nem fogom most lefesteni, aki idáig eljutott, úgyis tudja. A Társadalom ellen a felkelés a végjátékba lépett, miközben egy mutáns vírus pusztít (külön örülök, hogy ezt nem a nagy covid időszakban vettem elő...), ennek a kellős közepén Cassia, Ky és Xander igyekszik helyt állni és egymásra találni... Szép a világépítés, szép a lore, a háttérben meghúzódó Másország, érdekes volt a vírus kialakulása is. Jót tett neki a három szemszög, bár a karakterekhez a nagy kihagyás miatt nem éreztem magam közel.

Összességében örülök, hogy lezártam ezt a történetet is, mert mindenképpen kiemelkedő (volt) a disztópiák hosszú sora előtt.

Ally Condie: Célhoz érve
Értékelésem: Tetszett
Borító: 5/5
Kedvenc szereplő: Ky, Xander
Sorozat: Matched
3.) Célhoz érve
Megjelent: 2012
Kiadó: Ciceró
Oldalszám: 448
Eredeti cím: Reached
Műfaj: disztópia, ifjúsági, romantikus, sci-fi

vasárnap, május 03, 2026

Julianne Donaldson: Blackmoore

 
Az utolsó részes kiolvasások egyike volt ez is, nagyon régen olvastam az Edenbrooke-ot, de alapjáraton szeretem a romantikus történelmi regényeket, és azt is szerettem, szóval tudtam, hogy ez is jó szórakozás lesz. Végül komolyabb sztorit kaptam, mint azt képzeltem.

Kitty/Kate a családi környezete miatt elkötelezte, hogy sose megy férjhez, hanem utazni fog és élni, nem csapdába bezárva tengődni. Egy nap meghívást kap gyermekkori legjobb barátai Sylvia és bátyja, Henry részéről Blackmoore-ba.

Kate Indiába akar utazni a nagynénjével, ezért alkut köt erkölcstelen anyjával. Ha sikerül három házassági ajánlatot visszautasítania, akkor elutazhat Indiába; ha nem, akkor az anyja kénye-kedve szerint kell élnie életét. Kate belemegy a játékba, és Henry segítségét kéri, aki nagyobb kísértésnek tűnik, mint elsőre gondolta.

A karakterek sokszor idegesítettek, például Kate naivitása, Sylvia nem volt igazi barátnő, a két anya szintén az idegeimre ment. Kate egyébként nem feltétlenül szerethető karakter. Manipulatív, gyermeki. Idegesítő, hogy a főszereplő nem érti Henry reakcióit, mikor az olvasó számára teljesen egyértelműek...

Ennek ellenére szépen volt adagolva a múlt, hogy Kate miért nem akar férjhez menni. Henry teljesen megnyerte a szívemet, összességében egy mélyebb és komolyabb történelmi szerelmi sztorit kaptam, mint amire számítottam. Örülök, hogy elővettem és elolvastam, jó kis történet volt.

Julianne Donaldson: Blackmoore
Értékelésem: Tetszett
Borító: 5/5
Kedvenc szereplő: Henry
Sorozat: Edenbrooke
2.) Blackmoore
Megjelent: 2013
Kiadó: Könyvmolyképző
Oldalszám: 340
Eredeti címBlackmoore
Műfaj: chick lit, romantikus, történelmi

péntek, március 06, 2026

Stephen King: Jancsi és Juliska

 
Ez a Stephen King regény a semmiből bukkant fel. Egy illusztrált horrortörténet, Kinget kérték fel, hogy megírja Jancsi és Juliska horrortörténetét...

Hát, sikerült. Rövid, horror, amolyan eredeti Grimm stílusban. Nagyon tetszett. Nem kell sokat várni sem a sztoritól, sem az illusztrációktól, de hát King, ezért King rajongóknak érdemes elolvasni. Kis kikapcsolódás. Kis borzongás.

Stephen King: Jancsi és Juliska
Értékelésem: Tetszett
Borító: 5/5
Kedvenc szereplő: -
Megjelent: 2025
Kiadó: Európa Kiadó
Oldalszám: 48
Eredeti cím: Hansel and Gretel
Műfaj: horror

vasárnap, március 01, 2026

Lisa Jewell: Áttörni a sötétségen

 
Nagyon szeretem a Marvelnek ezt az ágát. Az Oltalmazókat (Jessica Jones, Luke Cage, Danny Rand, Daredevil). Jessica Jones egy nagyon érdekes karakter. Emberi, tele hibákkal, amolyan félig antihős, de mégsem az. Eléggé összetett ahhoz, hogy érdekes legyen.

A Tél katonája regényt nagyon, de nagyon szerettem. Ahogy magát a karaktert is. Mivel Jessica Jones szintén egy kedvenc Marvel karakter, gondoltam, ez is biztosan kedvenc lesz, de valahogy nem érte el az elvárásaimat, amik magasak voltak.

Még nem olvastam semmit az írónőtől, nem ismerem az írásmódját. Jessicát viszont ismerem. A folyton whiskeyt vedelő szupererős magánnyomozó, akit kísért a múltja.

Nem mondanám feltétlenül, hogy nagyon ismerem a karaktert, mert az hazugság lenne. Láttam a sorozatot (fordítottam is), megvannak a legújabb képregények, de gyakorlatilag ennyi. Nem ismerek minden képregényt, ezért főként a sorozatbeli megtestesítésre tudok hagyatkozni.

Jessica megbízást kap egy gazdag nőtől, aki szerint a gyermekeit a volt férjénél való angilai nyaralás után kicserélték. Fizikailag kicserélték őket. Robotokra? Jessica fenntartásokkal kezd bele a nyomozásba, kell a pénz, a magánélete se felhőtlen, Luke Cage-dzsel való kapcsolata kezd zátonyra futni, kell a figyelemelterelés is. Ezért elvállalja. Nemsokára kiderül, hogy több van a háttérben, mint gondolta...

Jessica karakterének megvalósításával kapcsolatban voltak fenntartásaim. Valahogy úgy éreztem, hogy nem sikerült feltétlenül megragadni a karakter lényét. Egy vívódó, kicsit sem nőies, sokkal inkább belevaló vagány odaszólogatós nőre számítottam, aki folyton whiskeyt vedel. Ehelyett egy olyan nőt kaptam, aki folyton a Luke-kal való kapcsolatán agyal, meg azon, hogy vajon terhes-e (bár mint utólag kiderült számomra, ez Jessica Jones kánon sztori), ezért nem iszik. Valahogy ezeken felül sem volt teljesen hiteles számomra ez a fajta karakterábrázolás, de lehet, hogy én tévedek, mert nem ismerem a karakter minden kis részletét.

Ennek ellenére élveztem, izgalmas volt a nyomozás része, nagyon jó volt hallani a háttérben olyan karakterekről, mint Luke Cage, Danny Rand, Daredevil, meg a Bosszúállók. Imádom, a fangirl énemnek kedves referenciák voltak ezek, ezért élveztem. De közel sem szerettem meg annyira, mint A Tél katonája regényt. Ennek ellenére továbbra is vadászni fogom ezeket a Marvel regényeket.

Lisa Jewell: Áttörni a sötétségen
Értékelésem: Tetszett
Borító: 5/5
Kedvenc szereplő: Jessica, Danny, Malcolm
Megjelent: 2025
Kiadó: Kolibri
Oldalszám: 464
Eredeti címBreaking the Dark
Műfaj: krimi

szombat, február 21, 2026

George R. R. Martin: A Hét Királyság lovagja


Ezt a sorozat miatt vettem elő, már régóta várólistás volt. De szokásom akkor elővenni könyveket, amikor megjelenik a feldolgozásuk, mert szeretek összehasonlítgatni, és hát szeretem előbb a könyvet elolvasni, mint a filmet/sorozatot megnézni.

100 évvel a Trónok harca előtt vagyunk, de már a Sárkányok háza történései után. A sárkányok már kihaltak, de még a Targaryenek vannak a trónon. Ebben az időszakban, Dunk, egy kóbor lovag igyekszik boldogulni a nagyvilágban, tornákat nyerni, hogy elismertté váljon, sokakkal találkozik útja során, és mellé szegődik Egg, fegyverhordozója, aki nagy titkot rejteget.

Nagyon szépek az illusztrációk, többnyire érdekes a cselekmény, de valahogy nem tudott annyira lekötni, mint kellett volna. Trónok harca sárkányok nélkül... Gyakorlatilag egy középkori történet. Ami nem baj. Meg szélesíti az univerzum skáláját, de közel sem kiemelkedő számomra. Viszont jó volt Daemon és a Targaryen előzményekről olvasni.

A sorozat önmagában nem rossz, az eleje az én ízlésemnek kissé túl humorosra van véve, de ahogy halad a sztori, egyre jobban lekötötte a figyelmem. A karakterek nem rosszak, de valamiért középszerűnek érzem a két fő sorozat mellett, holott nagyon szeretik. De hát kinek mi...

George R. R. Martin: A Hét Királyság lovagja
Értékelésem: Tetszett
Borító: 5/5
Kedvenc szereplő: -
Megjelent: 2014
Kiadó: Alexandra Kiadó
Oldalszám: 414
Eredeti cím: A Knight of the Seven Kingdoms
Műfaj: fantasy, high fantasy

vasárnap, február 15, 2026

Keri Lake: Anatéma

 
Nem azért haladtam olyan nehezen ezzel a könyvvel, mert rossz volna. Az író már az elején leszögezte, hogy ez egy slow burn regény, nagyon kedves volt tőle egyébként, de a hosszából én ezt már előre sejtettem. Szeretem a slow burnt - bár inkább képernyőn, mint könyvön. De fel voltam rá készülve.

Sokkal inkább azért történt, mert elektronikus formában sokáig nem szerezhettem be, csak könyv alapon volt, és én főként utazás közben olvasok. Na, de mindegy is...

Egy végtelenül sötét, misztikus erdő. Ez már önmagában is creepy, és tetszik. Erőteljes fantasy. Lassú, mélyebb karakterekkel, hosszútávú cselekménnyel.

Nagyon lassan haladtam. Nagyon lassan. Az első negyedében nem is kapott el különösebben a történet. Az atmoszféra, a hangulat, a sötétség nagyon tetszett, de sokáig tartott úgy felépíteni a két fő karaktert, illetve a találkozásukat, ezért lassan szippantott be úgy, ahogy kellett volna.

Egy emberi faluban nevelkedett, boszorkánynak bélyegzett lány. Egy isteni világban mozgó bérgyilkos. Két világ, amiket az erdő választ el egymástól. Érdekes, egyedi történet, szépen felépített világ. Az egyik legnagyobb visszahútó erő az volt, hogy tényleg a felénél találkozott a két főszereplő, és végre onnantól kezdve kezdett a sztori igazán olyan mederbe kerülni, ami fenntartotta az érdeklődésemet. Addig egy nagy bevezetésnek éreztem az egészet.

A regény második felét viszont nagyon élveztem, ezért is vegyesek az érzéseim. Első kötetnek ez csak tetszett, de még nem avattam meg kedvencnek. Esetleg a második kötettől...

Keri Lake: Anatéma
Értékelésem: Tetszett
Borító: 5/5*
Kedvenc szereplő: -
Sorozat: Az Elemésztő Erdők
1.) Anatéma
Megjelent: 2025
Kiadó: Next21
Oldalszám: 688
Eredeti cím: Anathema
Műfaj: dark fantasy, fantasy, horror, romantikus

kedd, február 10, 2026

Josh Malerman: Malorie


Ez is azon sorozatok egyike, amiket felesleges volt folytatni. Nem kár, csak felesleges. Az első kötet megjelenésekor, és főleg a Netflix filmet követően rövid ideig nagy siker volt. Egyedi volt, bár sok helyen megkérdőjelezhető (mégis miég őrülne meg ennyire egy emberi elme egy egyszerű szörnytől, mikor a mai világban annyi minden stimulálja az emberi agyat?)

Misztikus volt, titokzatos, félelmetes. Egészen jó. Malorie történetének folytatása évekkel később folytatódik, két gyermekét burokban felnevelte, továbbra is rettegésben élve.

A két gyermek közül az egyik engedelmesebb, a másik kísérletező, de valahol mindketten rosszul vannak már anyjuk rettegésétől. Élni akarnak. Világot látni...

Egy nap egy népszámláló kopotat az ajtajukon és egy csomó feljegyzést hagy náluk, hogy higgyenek a következő világban. A listán szerepelnek Malorie szülei is... Élnek. Élnek? Csak egy módon tudhatják meg. Ha vakon megindulnak egy másik élet felé. Megéri a kockázatot? Mi lett volna, ha?

Nem is tudom. Nem is tudom. Nem érzem szükségesnek ezt a részt, mégis voltak benne érdekes gondolatok, amik bennem maradtak. Ez a kettőség kísért végig olvasás közben. Nem szeretem, ha egy sikeres könyvet, történetet előszednek, csak mert sikeres volt, és hátha sikeres lesz a folytatás is. Sose olyan sikeres a folytatás. Sosem. Elvesz az első történet fényéből, ragyogásából. Maradjunk ennyiben.

Josh Malerman: Malorie
Értékelésem: Tetszett
Borító: 5/5
Kedvenc szereplő: -
Sorozat: Madarak a dobozban
2.) Malorie
Megjelent: 2020
Kiadó: Fumax Kiadó
Oldalszám: 326
Eredeti címMalorie
Műfajdisztópia, horror, posztapokaliptikus, pszicho-thriller, sci-fi, thriller